chanters گلایه کشتی گیران کشتی آزاد کشتی فرنگی

chanters: گلایه کشتی گیران کشتی آزاد کشتی فرنگی خانه کشتی دانلود فیلم

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آیا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

طی هفته های اخیر تلاش شد تا با برگزاری جلسه های غیرعلنی و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر امور خارجه، نمایندگان مخالف با پذیرش دستورهای FATF مجاب شوند

آیا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

آیا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

عبارات مهم : امنیت

طی هفته های اخیر تلاش شد تا با برگزاری جلسه های غیرعلنی و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر امور خارجه، نمایندگان مخالف با پذیرش دستورهای FATF مجاب شوند که به سود لوایح بین المللی مربوط رأی بدهند ولی این تلاش ها نتیجه ای در برنداشت. از جلسه غیر علنی مجلس جهت بررسی عنوان مربوط به FATF نقل قول های بسیاری به بیرون درز کرده هست، ولی نقطه یکسان همه نقل قول ها موافقت دبیر شورای عالی امنیت ملی با الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم بود.

پس از آن، نخستین جلسه پیگیری به این لایحه در صحن علنی با جنجال و فریاد نمایندگان همراه شد و علی لاریجانی، مدیر مجلس نیز لایحه را جهت بررسی زیاد دوباره به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ارجاع داد. جلسات این کمیسیون نیز بدون حاشیه نماند و اصولگرایان عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس آبستراکسیون کردند و نخستین نشست کمیسیون را برهم زدند. بالاخره این لایحه در کمیسیون امنیت ملی تصویب و راهی صحن علنی شد.

آیا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

اصولگرایان که احتمال تصویب لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم را اوج می دانستند با توسل به چندین حربه با این عنوان مخالفت کردند. از شعار و چاپ بنر و جمع آوری امضا در راهپیمایی دفاع از مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه رمضان گرفته تا ارسال پیامک و ترساندن نمایندگان به رد صلاحیت، از هیچ اقدامی جهت نیل به نشانه دریغ نکردند. جلسه بررسی لایحه دولت نیز با پهن کردن تومار در صحن بهارستان و فریادهای اصولگرایان و ترساندن به آبستراکسیون گذشت تا لاریجانی و دولت به ناچار با تعویق ۲ ماهه و مسکوت ماندن این کنوانسیون موافقت کنند.

چرا اصولگرایان مخالفند؟

طی هفته های اخیر تلاش شد تا با برگزاری جلسه های غیرعلنی و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر امور خارجه، نمایندگان مخالف با پذیرش دستورهای FATF مجاب شوند

مجتبی ذوالنور در پاسخ به چرایی مخالفت خود با کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم اظهار کرد: «ما معتقدیم این کنوانسیون به سود کشور نیست و منافع ملی ما را با خطرات جدی مواجه می سازد.» او ادامه داد: «علاوه بر این مساله نتیجه الحاق کشور عزیزمان ایران به این کنوانسیون باز گذاشتن دست غربی ها جهت دخالت در امور داخلی کشور و مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.» محمدجواد ابطحی، نماینده عضو جبهه پایداری نیز در گفت و گو با پانا می گوید که نمی توان مصالح عمومی مردم را به حراج گذاشت و از نیروهای انقلابی و حامی اسلامی در منطقه حمایت نکرد.

مقابله شورای عالی امنیت ملی؟!

ذوالنور در ادامه راجع به اختلاف نظر اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با شورای عالی امنیت ملی بر سر لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم می گوید: «ما حرف آقای شمخانی را قبول نداریم. حرف های او وحی منزل نیست، اگر بنا باشد حرف آقای شمخانی جهت ما حجت باشد در برجام حجت بود، اگر دولت وظیفه اش را انجام می داد رهبری مجلس را به سمت جلو هول نمی داد که کار کنند، اگر مجلس وظیفه اش را انجام می داد رهبری به شورای عالی امنیت ملی ارجاع نمی داد، اگر شورای عالی امنیت ملی وظیفه اش را انجام می داد اوضاع چنین نبود، آقای شمخانی راجع به این عنوان حرف بزند که آیا وظیفه ارزش را انجام ندادند».

او اضافه می کند: «اگر آنها وظیفه ارزش را در برابر برجام انجام می دادند نیازی به 11 شرط رهبری نبود. بررسی کنید که از 11 شرط کدام شرط تازه است و رهبری قبلا در باره آن تذکر نداده است؟ آیا (این مباحث را در برجام) نگنجاندند که رهبری 11 شرط بگذارد. بعد تجربه برجام نشان می دهد که شورای عالی امنیت ملی خبط کرد، کج رفت، منافع ملی را حفظ نکرد بنابراین در حال حاضر هم حرف آقای شمخانی جهت ما حجت نیست».

آیا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که با توجه به نیاز کشور به اتحاد درونی، آیا بهتر نبود لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم که یکی از شرط های FATF جهت برطرف محدودیت ها علیه کشور عزیزمان ایران هست، تصویب شود، بیان می کند: «مصلحت این بود که این لایحه کلا رد بشود ولی آقای عراقچی و آقای امیری و لاریجانی پیشنهادشان تاخیر بود که اگر هم قرار بود رأی گیری شود قطعا ما صحن را ترک می کردیم و مجلس را از حد نصاب می انداختیم چون اوضاع به این شکل بود 2 ماه تاخیر را پذیرفتند». این سخنان درحالی است که پیش از این احمد امیرآبادی فراهانی از نزدیکان به جبهه پایداری اعلام کرده بود که شورای عالی امنیت ملی مخالف الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم هست، ولی سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی پرده از شرح جلسه غیرعلنی منزل ملت برداشت و از موافقت شورای عالی امنیت ملی با الحاق به این کنوانسیون خبر داد.

لیست سیاه FATF وجود ندارد!

طی هفته های اخیر تلاش شد تا با برگزاری جلسه های غیرعلنی و با حضور دبیر شورای عالی امنیت ملی و وزیر امور خارجه، نمایندگان مخالف با پذیرش دستورهای FATF مجاب شوند

ابطحی در ادامه در پاسخ به این پرسش که با توجه به تحریم های احتمالی ایالات متحده آمریکا، آیا بهتر نبود باتصویب کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم از ورود کشور عزیزمان ایران به لیست سیاه FATF جلوگیری می شد، می گوید: «نه اصلا لیست سیاهی به نام FATF وجود ندارد، حرف من این است که مگر از سال 95 تا حالا تحریم های ما تعلیق نبود؟ تعلیق بود یعنی باید با ما معامله صورت می گرفت، یعنی در آن وقت این اجازه وجود داشت که بانک ها با ما معامله کنند، بعد آیا این اتفاق نیفتاد؟»

او در پاسخ به این پرسش که آیا اصولگرایان به رغم بیانات معاون سیاسی وزیر امورخارجه و دبیرشورای عالی امنیت ملی مبنی بر آینده نگری حق تحفظ در این کنوانسیون جهت ایران، همچنان با آن مخالف هستند نیز بیان می کند: «بنده حقوقی هستم و آقای عراقچی حقوقدان نیست، بنابراین از من بپرس، حق تحفظ را اصلا قبول نمی کنند، ما می توانیم حق تحفظ بگذاریم ولی آنها قبول نمی کنند، مثل آن ضرب المثل معروف که من دختر فتحعلی شاه را می خواهم بعد 50 درصد ماجرا حل است ولی 50 درصد دیگر دست اوست که مرا نمی خواهد!» ولی نمایندگان اصولگرا پیش از این در اظهاراتی متفاوت اعلام کرده بودند که حضور کشور عزیزمان ایران در FATF و تصویب لوایح مرتبط با این عنوان در بهارستان به معنای تروریستی شناختن گروه هایی نظیر حزب ا… لبنان است که عراقچی و سایر مسئولان مرتبط در وزارت امور خارجه بارها و بارها اعلام کردند که این مساله واقعیت ندارد و این نهاد صرفا 4 گروه داعش، القاعده، طالبان و جبهه النصره را تروریستی آشنا است که کشور عزیزمان ایران نیز در خط مقدم مبارزه با آنهاست.

آیا اصولگرایان دلواپس مخالف FATF هستند

عراقچی همچنین در برنامه گفت و گوی خاص خبری رسما اعلام کرد که برجام صرفا یک پنجم پرسشها بانکی کشور را حل کرد و سایر پرسشها و پرسشها مرتبط با موضوعاتی نظیر FATF و قرارگیری نام کشور عزیزمان ایران در لیست سیاه این شرکت است که با تصویب لایحه الحاق کشور عزیزمان ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، کشور عزیزمان ایران می تواند از آن خارج شود، در چند ماه گذشته این شرکت چندین بار حضور کشور عزیزمان ایران در لیست سیاه را تعلیق کرده بود. البته ماجرای کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم و پیوستن کشور عزیزمان ایران به FATF بر خلاف آنچه اصولگرایان مدعی هستند مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم نیست و از وقت دولت گذشته دستور اجرای آن از سوی شورای عالی امنیت ملی صادر شده است هست. در همین باره محمد مهاجری، روزنامه نگار اصولگرا در صفحه توئیتر خود راجع به عوض کردن مواضع علی اکبر ولایتی، مشاور امور بین الملل رهبر انقلاب و محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در قبال برجام در یک ماه اخیر، نوشت: «سعید جلیلی هم که در سال 89 به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی دستور داده بود FATF با قدرت اجرا شود، زیر حرفش زده!» با این تفاسیر، نشست FATF قرار است تا آخر خرداد ماه برگزار شود و این احتمال مطرح است که با توجه به دو ماه سکوت مجلس راجع به کنوانسیون تأمین مالی تروریسم، کشور عزیزمان ایران بار دیگر به لیست سیاه تحریم FATF اضافه شود و در صورت بازگشت کشور عزیزمان ایران به لیست سیاه، این تحریم ها همزمان با تحریم هایی خواهد شد که آمریکا با خروج از برجام ترساندن به اعمال آن علیه کشور عزیزمان ایران کرده است.

واژه های کلیدی: امنیت | ایران | مقابله | تروریسم | اصولگرایان | مجلس شورای اسلامی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog