chanters گلایه کشتی گیران کشتی آزاد کشتی فرنگی

chanters: گلایه کشتی گیران کشتی آزاد کشتی فرنگی خانه کشتی دانلود فیلم

گت بلاگز یزد استفاده ازآیه های قران عالی ترین وسیله تعقل وتفکر

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت:در جامعه امروز ما یکی از مشکلاتی که جوانان با آن روبرو هستند، همین است که نمی‌توانند حق را از باطل تشخیص دهند.

استفاده ازآیه های قران عالی ترین وسیله تعقل وتفکر

به گزارش خبرنگار گروه استان های گروه تحریریه سایت جوان از یزد؛ آیت الله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه یزد با اشاره به اینکه انسان با داشتن قدرت تعقل و تفکر از مبتلا شدن به باطل و گناه مصون می ماند، گفت: ترویج مبانی قرآنی عالی ترین راهکار مبارزه با آسیب های اجتماعی است.

آیت الله ناصری یزدی در دیدار با جمعی از متولیان اعتکاف رمضانیه یزد، با تاکید بر اینکه تمام فعالیت های تبلیغی و دینی باید بر پایه اصول و مستندات محکم باشد، اظهار داشت: همه ما باید آیه فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ را سرلوحه امور خود قرار دهیم.

عبارات مهم : استان یزد

وی با بیان اینکه این آیه درس زندگی هست، خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) در این رابطه می فرمایند که این آیه دو عنوان مهم تفکر و تعقل را به ما دیکته و گوشزد می کند.
امام جمعه یزد تاکید کرد: ما از این آیه سبک زندگی را می توانیم گزینش کنیم که ابتدا در ارتباط با هر چیزی استماع به معنای فکر کردن داشته باشیم و بعد از آن عالی ترین ها را به وسیله تعقل گزینش نماییم.
ناصری یزدی افزود: اگر این آیه به معنای واقعی در جامعه و به خاص در بین جوانان جای خود را باز کند و ترویج شود، بسیاری از پرسشها و آسیب هایی که الان با آن مواجه هستیم برطرف می شود.
نماینده ولی فقیه در استان یزد تصریح کرد: در صورتی که جامعه ما تفکر و تعقل را به معنای واقعی کلمه داشته باشند و همانند دستور این آیه قرآن کریم عمل کنند، اگر بیش از هزار شبکه تلویزیونی و ماهواره ای هم جلوی افراد بگذاریم، آنها شبکه و برنامه ای را گزینش می کنند که زمینه رشد و تعالیشان را فراهم می کند.
وی عنوان کرد: به این وسیله انسان قدرت مورد نیاز جهت تشخیص خوبی از بدی در امور متفاوت از جمله گزینش دوست را به دست می آورد و تحت هیچ شرایطی به سمت بدی ها و ناپاکی هایی که باعث گمراهی وی می شود، نمی رود.
امام جمعه یزد یکی از خصوصیت هایی که خداوند به انسان نسبت داده را فرقان دانست و عنوان کرد: فرقان در قرآن کریم به معنای قدرت تمیز دادن حق از باطل بیان شده است و در صورتی که انسان این قدرت را داشته باشد، می تواند خوبی ها و بدی ها را به درستی تشخیص دهد.
ناصری یزدی با بیان اینکه دشمن باطل را همانند حق در بین جامعه به خاص جوانان جلوه می کند، ادامه داد:
انتهای پیام/ی

واژه های کلیدی: استان یزد | امام جمعه یزد | قدرت تعقل وانتخاب | متولیان اعتکاف | سبک زندگی | استفاده ازآیه های قرآن |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog